دیاگ|عیب یاب

Telegram3

Instagram3

شستشوی انژکتور

شارژ گاز کولر

جک دو ستون

دستگاه نیتروژن ساز

عیب یاب

عیب یاب (4)

عیب یاب

عیب یاب در واقع وسیله ای الکترونیکی است که در آن برنامه کامپیوتر و برنامه تست های مختلف خودرو ها موجود می باشد که به وسیله کابلی به کامپیوتر ماشین متصل می شود و با انجام تست های مختلف بر موتور ماشین و دریافت نتیجه از کامپسوتر ماشین می تواند عیب های مختلف موتوری ماشین را تشخیص دهد . در واقع می توان گفت عیب یاب مثل همان مکانیک قدیمی و با تجربه ای است که با انجام تست می تواند عیب های ماشین را کشب و اعلام کند تا به راحتی عملیات تشخیص مشکل خودرو و حل کردن آن را سهولت ببخشد تا از آسیب رسید به قسمت های دیگر خودرو جلوگیری نماید. پس در صورتی که با مشکلی در نحوه کارکرد خودرو مواجه شویم بهتر است به تعمیرگاه های مجاز مراجعه نمایید تا با استفاده از عیب یاب بتوانند مشکلات موتور را کشف و آن ها را حل نمایند.عیب یاب

عیب یاب

عیب یاب

عیب یاب

عیب یاب
عیب یاب
سه شنبه, 09 آبان 1396 ساعت 16:58

انواع دستگاه های عیب یاب برای خودروهای سنگین

نوشته شده توسط

عیب یاب های مدل MT9504 برای کامیون های بهمن دیزل

مدل MT9504 مدلی هوشمند برای عیب باب خودروهای سنگین می باشد. عیب یاب مدل MT9504 تمام واحدهای استفاده شده در کامیون های بهمن دیزل را تحت پوشش خود قرار میدهد.

از ویژگی های بارز عیب یاب مدل MT9504 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از آن در حال حرکت کامیون

اصطلاحات و لغات ترجمه شده به صورت فنی در دستگاه برای سهولت کاربری

User-friendly interface

بدون نیاز استفاده از برق شهری یا باطری داخلی

این دستگاه عیب یاب برای تشخیص مشکل خودروهای کامیون بهمن دیزل مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 عیب یاب های مدل MT9503 برای کامیون های کاریزان

عیب یاب ی که برای کامیون های شرکت کاریزان استفاده می شود مدل هوشمند MT9503 می باشد. این مدل هوشمند از عیب یاب تمام واحدهای قطعات کامیون کاریزان را تحت پوشش خود قرار می دهد. 

این مدل از عیب یاب های هوشمند نیازی به استفاده از برق شهری یا باطری داخلی ندارند. دارای پشتیبانی فنی می باشند. 

عیب یاب مدل MT9503 راهکاری مناسب برای پروسه تعمیر و تشخیص عیب کامیون کاریزان می باشد.

 

عیب یاب مدل MD9010 برای خودروهای سنگین

این مدل از دستگاه عیب یاب تنها مخصوص یک برند از کامیون نمی باشد و همه ی برندها را پشتیبانی می کند. و برای استفاده از این مدل MD9010 باید از کامپیوتر استفاده نمود.

ویژگی های این مدل از عیب یاب به شرح زیر می باشد:

از تعداد زیادی از ECUها پشتیبانی می کند

پروتکل های مختلف عیب یاب ی را ساپورت می کند.

عیب یاب مدل MD9010 دارای استحکام زیادی می باشد.

یکشنبه, 23 مهر 1396 ساعت 11:57

عیب هایی که یک دستگاه عیب یاب باید تشخیص دهد؟

نوشته شده توسط

عیب یاب

 

در مواردی ممکن است خودرو دچار عیب هایی شود که تنها با دستگاه عیب یاب تشخیص آن ممکن می شود در اینجا به چند از این موارد اشاره می کنیم:

هر خودرویی  دارای چندین کد می باشد که در صورت بروز مشکل می تواند کد خطایی تولید کند که عیب یاب باید بتواند آن کد را پیدا کند و آن را پاک کند.

یک سری عملگرها وجود دارند که عیب یابوظیفه ی راه اندازی آن را دارد.

 

کدهای BSI و ECU که در سیستم هستند باید توسط عیب یابعوض بشوند.

ممکن است در بعضی موارد در بخش کیسه هوا مشکلی پیش بیاید یا این که کار نکند عیب یاب باید آن واحد را کنترل کند و در صورت تشخیص تعویض آن را نشان دهد.

ممکن است در ترمز یا گیربکس مشکلی به وجود آید که  تشخیص عیوب این قطعات کار دستگاه عیب یاب است.

 

معمولا عیب یاب ها به دو صورت Hardware و Software عمل می کنند که در مورد سخت افزار آن توضیح خواهیم داد:

Original: دستگاه هایی که قابلیت این را دارند که چندین ماشین را عیب یابی کنند مانند دستگاه های 2000 و PPS که مختص شرکت پژو و سیتروئن است.

Multi brand: عیب یاب هایی که می توانند خودروهایی بیشتری را عیب یابی کنند و مشکلات آن را تشخیص دهند اما ممکن است درصد پایین تری را در تشخیص عیب بعضی خودرو داشته باشند.

قبل از انتخاب عیب یاب باید این موارد را در نظر داشت که چه ماشین هایی را  میتواند به طور صحیح  عیب یاب ی کند. و اینکه چقدر از عیب آن خودرو را در صورت عیب تشخیص می دهد.

عیب یاب ها می توانند به دو نوع لب تاب و PC تقسیم شوند.

 

عیب یاب PC که از یک کامپیتر خانگی استفاد میکند به دلیل حجم زیادی که دارد و ثابت است زیاد قابل استفادده نیس.

اما عیب یابهایی که به صورت لب تاب هستند به دلیل قابل حمل بودن و داشتنر حافظه ی کافی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و حتی مزایای آن از کامپیوترهای PC بیشتر است.

بعد از سال های 70 میلادی قوانینی تصویب شد به این قرار که اتومبیل های تولید شده باید قادر به مصرف کم سوخت باشند و هوا را کمتر آلوده کنند به دلیل مشکلاتی که در محیط زیست به وجود میومد و همچنین وابستگی بیشتر صنایع به نفت، به همین دلیل نصب تجهیزاتی مانند سیستم های انژکتوری و الکترونیکی روی اتومبیل ها موردی لازم شناخته شد و همین مورد بود که تعمیرکاران را به دلیل پیچیدگی بیشتری که در سیستم الکترونیکی نسبت به مکانیکی وجود داشت آن ها را دچار دردسر کرده بود.

 

دستگاه های دیاگ پیشرفته ای که توسط یک سری از شرکت ها ساخته می شود باید دارای ویژپی آپدیت شدن داشته باشند و این دستگاه ها در صورت به وجود آمدن مشکلات فنی مستقیما به مراکز عیب یاب وصل خواهد شد و مشکلات و مسائل را مربوط به آن را می شود با متخصصین در میان گذاشت.

این دستگاه های عیب یاب مثل جعبه سیاه هواپیما می توانند هرگونه مشکل  که در حافظه خودرو به وجود میاید را ثبت و بررسی کند. این خطاها به صورت حافظه ی ROM   ثبت خواهد شد و با قطع شدن برق اطلاعات آن پاک نمی شود.

 

تفاوت دیگر عیب یاب  در گذشته با امروز در این است که در صورت بروز مشکل در خودرو راننده می توانست خودش با یک سری کارها مشکل خودرو را حل کند اما با ظاهر شدن خودروهای انژکتوری جدید این کار تنها با دستگاه عیب یابی صورت میگیرد.

عیب یاب

پنج شنبه, 09 شهریور 1396 ساعت 09:22

انواع عیب یاب

نوشته شده توسط

عیب یاب

در مطالب قبلی گفتیم که عیب یاب موتور همان دیاگ است که کار اصلی ان تست خودرو و کشف عیب ها و مشکلات خودرو است. اما باید بدانید همانطور که قطعات مختلف خودرو با هم متفاوت هستند عیب یاب آنها نیز متفاوت اند و برای هر قطعه ای نوع خاصی عیب یاب وجود دارد که در نهایت کار اصلی همه انها یکی است. بیشترین تفاوت عیب یاب خودرو ها و قطعات انها در نرم افزار عیب یاب آنها است.


باید بدانید که کد های هر قطعه در هر خودرو متفاوت است که باید آنها را به دستگاه عیب یاب داد تا بتواند عیب یابی را انجام دهد. و برای هر خودرو و یا قطعه تولیدی جدید هر کارخانه ماشین سازی باید کد های مخصوص عیب یاب ی آن را در اختیار نمایندگی های مجاز و تعمیرگاه های معتبر قرار دهند تا بتوانند با دستگاه عیب یاب آن خودرو را عیب یابی کنند.


نکته مهمی که در رابطه کار با دستگاه عیب یاب وجود دارد این است که باید نوع خودرو و مدل ان را در دستگاه عیب یاب به درستی وارد نمایید تا دستگاه عیب یاب یه درستی کار کند.

 

عیب یاب

لاستیک در آور

جک شاسی کشی

ساکشن روغن

میزان فرمان

کلیه حقوق این سایت متعلق به پردازش موتور میباشد.

طراحی سایت توسط نونگار
دیاگ عیب یاب شستشوی انژکتور شارژ گاز کولر جک دو ستون