دیاگ خودرو، دستگاهی است که با کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو خودرو، ارتباط برقرار می کند و عملیات خطایابی را انجام می دهد. در گذشته برای عیب یابی خودرو، تعمیرکاران مجبور بودند تمام سیستم موتور را مورد برسی قرار دهند. بعد از آن در دهه 80 شرکت های خودروسازی برای خودروهای خود کامپیوتری طراحی کردند که ورودی آن اطلاعاتی بود که سنسورهای خودرو برای آن می فرستادند و خروجی آن دادن دستور به عملگرهای روی خودرو بود. بدیهی است که اگر اشکالی در اطلاعات دریافتی از سنسورها وجود داشته باشد، دستورات اشتباه نیز از ایسیو صادر می شود و همین امر سبب اختلال در عملکرد موتور می شود.

 دیاگ زدن به چه معناست؟

دیاگ زدن استفاده از دیاگ خودرو برای عیب یابی خودرو است. دستگاه دیاگ در واقع رابط بین ایسیو خودرو و تعمیرکار است. تا بتواند با خواندن مقادیر سنسورها و خطاها اقدام به رفع عیب ماشین کند. امروزه هر تعمیرگاهی با توجه به نوع خودرو و اینکه دستگاه دیاگ از چه خودروهایی پشتیبانی می کند اقدام به استفاده از دیاگ خودرو می کند.

دیاگ خودرو

دیاگ خودرو چگونه کار می کند؟

برای استفاده از دیاگ باید بدانید که دستگاه دیاگ را در چه زمینه ای می خواهید به کار ببرید. برای مثال اگر روی تنظیم موتور کار می کنید باید با سیستم سوخت انژکتوری خودرو آشنا باشید.

دیاگ خودرو

مرحله اول: پیداکردن سوکت عیب یابی روی خودرو است. جایگاه این سوکت روی خودروهای مختلف، متفاوت است. همینطورممکن است شکل سوکت نیز تفاوت داشته باشد. بهتر است از دفترچه ی راهنمای تعمیرات خودروی مورد نظر، سوکت را پیدا کنیم.

مرحله دوم: بعد از پیدا کردن سوکت عیب یابی خودرو باید یکی از کابل های واسط دستگاه دیاگ را انتخاب کنیم.دیاگ هایی که از انواع مدل های خودرو پشتیبانی می کنند دارای کابل های مختلف ارتباطی متناسب با خودرو هستند. البته در اکثر خودروهای امروزی از سوکت OBD2 استفاده می کنند.بنابراین دیاگ ها نیزدارای کابل استاندارد OBD2 هستند.سر این سوکت به شکل ذوزنقه است.

مرحله سوم: متصل کردن دیاگ از طریق کابل به سوکت عیب یابی خودرو است. در هنگام اتصال به شکل سوکت ها دقت کنید تا بتوانید کابل واسط درست را انتخاب کنید. در صورت انتخاب اشتباه، ممکن است پایه های سوکت دچار خمیدگی شود و همین امر سبب اتصال نادرست به خودرو می شود. بسیاری از مشکلات تعمیرکاران از عدم اتصال صحیح دیاگ به خودرو ناشی می شود.

توجه:

1- دقت کنید کابل های اتصال تحت کشش نباشد یا بین درب خودرو و بدنه قرار نگیرد. بهتر است اگر بیرون از خودرو عیب یابی می کنید کابل از پنجره بیرون داده شود.

2- اگر از دیاگ های وایرلس یا بلوتوث استفاده می کنید باید ابتدا دیاگ را به سوکت عیب یابی خودرو متصل نمایید. بعد با توجه به نوع نرم افزار که روی گوشی یا لب تاب اجرا می شود، قسمت وایرلس یا بلوتوث را جستجو کنید و بعد به دیاگ خودرو متصل شوید.

مرحله چهارم: روشن کردن سوئیچ تا یک مرحله قبل از استارت برای اتصال دیاگ به سیستم انژکتوری و سایر واحدهای کنترلی خودرو باید به آن برق برسد. بنابراین باید سوئیچ خودرو را در حالت روشن قرار دهید.

توجه: اگر ارتباط خودرو و دیاگ قطع شد.ممکن است برق به آن نرسد. یکبار سوئیچ خودرو را خاموش و روشن کنید تا اشکال پیش آمده برطرف شود.

مرحله پنجم: ارتباط با نرم افزار دیاگ در انواع دیاگ معمولا در ابتدا بعد از اتصال دیاگ به خودرو باید نام شرکت سازنه خودرو را انتخاب نمایید به عنوان مثال اگر خودرو سمند است باید شرکت ایران خودرو یا اگر خودرو تیبا است باید شرکت سایپا را انتخاب نمایید.
بعد از انتخاب شرکت سازنده و انتخاب نوع خودرو باید ببینید که در کدام بخش از خودرو می خواهید عملیات عیب یابی را انجام دهید. به عنوان مثال بخش موتور یا سیستم ضد قفل یا را انتخاب می کنید.

دیاگ خودرو

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت دستگاه دیاگ، انژکتورشور می توانید از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات متدوال دیاگ خودرو

اشتباه نکنید که فکر می کنید یک ابزار تشخیصی یک راه حل جادویی برای رفع تمام مشکلات وسیله نقلیه شماست. قرار نیست یک تخت را تعمیر یا شیشه جلو را تعویض کنید. اگر چنین باشد ، این بدان معنی است که هوش مصنوعی داخلی کمی بیش از حد هوشمند شده است. در واقع ، ابتدایی ترین ابزارهای تشخیصی فقط هنگامی که چراغ Check Engine روشن است ، کد بی معنی را برای شما پخش می کنند. بنابراین ، اگر می خواهید بیشترین بهره را از این ابزار ببرید ، باید بدانید که چه زمانی از آن استفاده کنید. وقتی چراغ Check Engine روشن است: چراغی را به یاد می آورید که ظاهراً همیشه روشن است ، حتی وقتی موتور از بین نمی رود؟ این نور کم ساده بیانگر تعدادی از مشکلات مختلف است که می تواند در مکانی در سیستم انتقال قدرت یا سیستم اگزوز شما رخ دهد. اگر می خواهید این نور را بجای صرفاً نادیده گرفتن آن درک کنید ، ابزار تشخیصی کار را به اتمام می رساند.

ثبت عملکرد خودرو / آمار: برخی از ابزارهای پیشرفته دیاگ خودرو می توانند کارهایی غیر از خواندن کدهای موتور را انجام دهند. ابزارهای پیشرفته تر می توانند اندازه گیری داده های مستقیم سیستم های خودرو را انجام دهند تا به شما در تنظیم دقیق تنظیمات کمک کنند.

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودرو ، وسایل نقلیه با رایانه داخلی تولید شده اند که بسیاری از اجزای داخل خودرو را ضبط ، نظارت و کار می کند. وقتی چیزی به درستی کار نمی کند ، یک تکنسین با استفاده از یک ابزار پیشرفته از نوع رایانه ، می تواند به کامپیوتر داخلی خودرو (ECM یا PCM) متصل شود تا کدهای ذخیره شده را بخواند و اطلاعات را بارگیری کند تا به شما کمک کند تا مشخص کنید کدام منطقه از ماشین نیاز به توجه دارد.

موتور، سیستم انتقال قدرت، سیستم های اگزوز  ترمزها و سیستم خنک کننده همه توسط رایانه کنترل می شوند. اگرچه ابزارهای اسکن تشخیصی وسیله نقلیه در جداسازی مشکلات وسیله نقلیه نقش مهمی دارند ، اما آنها قادر به تعیین علت دقیق خرابی یا روشن شدن چراغ موتور نیستند. در حالی که این کد به تکنسین نشان می دهد کدام منطقه از وسیله نقلیه نیاز به توجه دارد یا کدام قطعه از محدوده قابل قبول کارکرد خارج شده است، اما جزئیات مربوط به علت خرابی را ارائه نمی دهد. این زمانی است که دانش و تخصص یک تکنسین برای تشخیص صحیح و رفع مشکل وارد کار می شود.

مدت زمان دیاگ خودرو به چند عامل بستگی دارد. یک آزمایش استاندارد تشخیصی می تواند حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول بکشد. البته، مسائل پیچیده تری که نیاز به تشخیص بیشتر دارند و اینکه اجزای سازنده برای دسترسی یا آزمایش باید از بین بروند، 2-3 ساعت طول می کشد. بستگی به شدت مسئله یا چندین مسئله اساسی دارد.