انژکتورشور مستقیماً در تأمین سوخت برای سیلندر (در صورت تزریق مستقیم) یا به منیفولد ورودی (تزریق چند نقطه ای) نقش دارد. تولیدکنندگان این عناصر را به گونه ای تولید می کنند که با حداکثر کارایی سوخت را بپاشند و نه فقط آن را در نقطه ای بریزند. به لطف این پاشش ، ذرات بنزین یا سوخت دیزل با هوا بهتر مخلوط می شود. این امر به نوبه خود سبب افزایش عمر موتور و سوخت رسانی اتومبیل شده و بنابراین مصرف سوخت اتومبیل نیز کاهش می یابد.

چه زمانی به شستشوی انژکتور احتیاج داریم؟

زمان دقیقی برای شستشوی انژکتور نمی توان گفت ، چرا که شستشوی انژکتور به این که خودرو درمسیرهای طولانی و بدون توقف هست یا اینکه در ترافیک شهری بستگی دارد. تند تند خاموش و روشن کردن خودرو باعث می شود تا سوزن های انژکتور شما سریعتر کثیف شود.همچنین اگر تا وقتی که چراغ بنزین خودرو روشن نشود به پمپ بنزین مراجعه نمی کنید ، این مسئله نیز باعث زودتر کثف شدن انژکتور های شما می شود .نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید نوع سوخت مصرفی است. گاها برخی از تولیدکنندگان بنزین برای سود بیشتر، مقدار مواد پاک کننده در داخل بنزين را از حد مجاز کاهش داده وبنزینی تولید می کنند که کیفیت کمتری دارد ، که در نتیجه موجب تشکیل رسوبات می شود. برای جلوگیری از تشکیل رسوبات، مواد افزودنی به بنزین افزوده می شود، که به تدریج امکان دارد این مواد خود به شکل گیری رسوبات کمک كند. با انجام تمیزکاری به موقع انژکتور ، راننده خودرو نه تنها از آسیب رسیدن به انژکتورهای خودرو، بلکه از سایر قطعات موتور نیز جلوگیری می کند. کارشناسان فنی ما توصیه می کنند ، در کارکرد بین 35 تا 65 هزار کیلومتر ، خودرو خود را برای چکاپ با دستگاه دیاگ به مراکز معتبر ببرید تا از این طریق اگر نیاز به شستشوی انژکتور بود ، آن را سریعتر انجام دهید .

مراحل شستشوی انژکتور

در مراکز معتبر شستشوی انژکتور با دستگاه انژکتور شور و مواد مخصوص شستشوی انژکتور صورت می گیرد:
1- برسی سیستم سوخت رسانی توسط دستگاه یاگ
2- باز کردن سوزن های انژکتور از روی ریل سوخت جهت شستشوی انژکتور
3- شستشوی سنسورها و استپر موتور در صورت نیاز
با این روش انژکتورها نه تنها از رسوبات خارجی پاک می شوند ، بلکه از داخل نیز تمیز می شوند.

شستشوی انژکتورشور

راهنمای کار دستگاه شستشوی انژکتور

1- تعميرگاه باید سيستم اطفاء حريق داشته باشد و همینطور مايع شستشوی انژکتور دور از حرارت و جرقه نگه داشته شود .محیط تعمیرگاه باید دارای تهویه هوا باشد.

2- حتما بعد از استفاده، دستگاه شستشوی انژکتوررا خاموش کرده و تميز کنید.

3- دستگاه را باید روی یک سطح کاملا افقی قرار دهید.

4- دقت کنید هنگامی که از مایع شستشوی انژکتور استفاده می کنید آن را استنشاق نکنید

5- بین خاموش کردن دستگاه و روشن کردن مجدد آن باید حداقل 5 دقيقه فاصله باشد.

6- قبل از اینکه شروع به کار با دستگاه کنید،اقدام به تخلیه مخزن های شيشه ای انژکتورشوركنيد .زيرا ممکن است در هنگاه کار با دستگاه سریز شود و ايجاد خطر کند.

شستشوی انژکتورشور

7- دستگاه را در جای خشک و به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری نمایید. دستگاه دارای قطعات پلاستیکی است که ممکن است در معرض نور خورشید دچار فرسودگی و خرابی شود

8- در حین كاربا دستگاه، مطمئن باشید هیچ گونه دود و جرقه و آتش در نزدیکی دستگاه وجود ندارد.

9- براي جلوگيري ازآسيب به چشم، هنگام کار با دستگاه داشتن عیتک محافظ توصیه میشود. .

10- قسمت هاي الكترونيكي دستگاه را از پاشش بنزین و مایع شستشوی انژکتور محافظت کنید.

11- مخزن شیشه ای دستگاه را بیش از حد پر نکنید .حتما به نمایشگر دقت کنید.

12- بعد از استفاده های مکرر از دستگاه ، مخزن دستگاه را حتما با بنزین بشویید چرا که دچار جرم گرفتگی می شود .

13- اگر نشتي در اتصالات مشاهده کردید، دستگاه را فورا خاموش کنید و اتصال مربوطه دوباره برسی و محکم نمایید .

14- مايع مخصوص شستشوي آلتراسونيك راهیچ گاه به درون مخزن دستگاه نريزيد.

15- برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

16- نكته بسيار مهم این است که در هنگام تست پمپ بنزين اتومبیل حتماً غيرفعال شده باشد، اگر پمپ بنزینفعال باشد باعث پاشش بنزین داخل متور می شود خطر آتش سوزي وجود دارد .

17- ریل سوخت دارای پیچ های نگهدارنده است.مراقب باشید هیچ گاه آن ها را بیش از حد سفت نکنید زیراباعث آسیب دیدن مخزن های شیشه ای دستگاه می شود.

18- حتماً از مواد استاندارد و مخصوص به اين كار استفاده نمایید . اگر از مواد غیر استاندارد استفاده کنید باعث آسیب دیدن انژکتورها ودستگاه میشود و بدیهی است که در ان صورت دستگاه شمال گارانتی نمی باشد.

19- هیچ گاه از تينر و مواد غير استاندارد براي شستشو استفاده نكنيد بسیاری از قطعات پلاستیکی و پمپ دستگاه در اثر مصرف تینر و مواد غیر استاندارد خراب میشوند.

شستشوی انژکتورشور