امروزه بیشتر مردم دارای یک خودروی شخصی هستند. شاید در هر خانه ای به طور متوسط 2 خودرو را بتوان دید که اعضا از آن استفاده می کنند و تعداد این خودرو ها روز به روز رو به افزایش است. در این میان عیب یابی کردن خودرو ها برای پیدا کرد مشکلات و ایرادات اصلی و فرعی که در هر خودرو به وجود می آید امری مهم و ضروری می باشد. در ادامه به مبحث اینکه عیب یاب چگونه کار میکند نیز می پردازیم:

نیاز به عیب یابی خودرو

امروزه بسیاری از افراد از خودرو های شخصی استفاده می کنند و تعداد خودرو های در حال استفاده روز به روز در حال بیشتر شدن می باشد. خودرو ها بعد از مدتی و به دلایل مختلفی با مشکلات و عیوبی مواجه می شوند که باید بررسی و اصلاح شوند. عیب های تخصصی و اصلی که پیچیده تر می باشند معمولا توسط مالکان خودرو شناسایی نمی شوند و به سختی می توان آنها را توسط افراد غیر متخصص تشخیص داد. این عیوب موجود بر روی ماشین ها هم به سختی پیدا شده و هم درست نکردن به موقع آنها می تواند عوارض بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

نیاز به عیب یابی خودرو

بیشتر بخوانید: عیب یاب چیست؟

طریقه ی کار کردن با عیب یاب

عیب یابی خودرو با دستگاه دیاگ انجام می شود. این دستگاه دستگاهی برای برنامه ریزی خودرو های پیشرفته موجود در بازار و با کیفیت می باشد که در مدل ها و انواع مختلف تولید می شود و می تواند بدون باز نمودن بسیاری از قطعات، منجمله موتور، ایرادات مربوط به کامپیوتر ماشین و هوش مرکزی خودرو را پیدا کند. عیب یاب خودرو با استفاده از سیستمی که با آن عیب یابی می کند، عیوب خودرو را پیدا کرده و آنها را در قالب کد هایی به تعمیرکاران تحویل می دهد تا تعمیرکاران آن عیب را برطرف نمایند.

طریقه ی کار کردن با عیب یاب

اجزای دستگاه عیب یاب

دستگاه عیب یاب همانطور که گفته شد برای عیب یابی خودرو ها کاربرد دارد و از اجزایی خاص تشکیل شده است. این اجزا عبارتند از ولت متر و اسیلوسکوپ. در واقع روش کار بدین صورت است که دستگاه عیب یاب را به کامپیوتر موجود در هر خودرویی وصل می نمایند و دستگاه دیاگ تمامی عیب ها و عملکرد های غلط خودرو و ماشین را برداشت کرده و به صورت کد به تعمیرکار تحویل می دهد. به طور کلی اجزای اصلی دیاگ های عیب یابی کامپیوتر، سخت افزار اصلی و اینترفیس، کابل های رابط و کانکتور ها و نرم افزار اصلی می باشد.

طریقه ی کار کردن با عیب یاب

قیمت دستگاه عیب یاب خودرو یا دیاگ

عیب یاب های خودرو بستگی به کارکرد و مدل های ساخت و نحوه عملکرد، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. این انواع مختلف دیاگ و یا عیب یاب خودرو شامل مدل های مختلفی هستند. عیب یاب هایی که مانند کامپیوتر های کوچکی می مانند و دارای صفحات نمایش کوچکی برای نشان دادن کد ها و دستورات اساسی برداشت شده از خودرو می باشند. دیاگ ها و یا عیب یابی های خودرو که به صورت موبایل و به نوعی دارای صفحه نمایش می باشند و پرتابل هستند از انواع دیگر این مدل های دستگاه دیاگ می باشند. محبوب ترین نوع دستگاه های دیاگ که در بیشتر تعمیرگاه ها مصرف دارد و بسیاری از تعمیر کاران از آنها برای عیب یابی استفاده می کنند، همین نوع موبایلی و یا خودکار می باشند.

امروزه در زمینه تولید و ساخت دستگاه های دیاگ و عیب یابی نیز پیشرفت های زیادی اتفاق افتاده است و پایاپای پیشرفت های صنعت موبایل و گوشی های همراه و هوشمند که از اندروید استفاده می کنند این سیستم های عیب یابی نیز روی به استفاده از این پلتفرم آورده اند.

قیمت دستگاه عیب یاب خودرو یا دیاگ

نحوه کارکرد دقیق دیاگ خودرو

نحوه دقیق کار دستگاه دیاگ و عیب یاب به اینگونه می باشد که پس از نصب نمودن و وصل کردن دستگاه، نوع خودرو را انتخاب می کنند و دستگاه کار خود را آغاز می کند. یکی از نکات حائز اهمیت در زمینه دیاگ زدن خودرو، رعایت روشن بودن و سوییچ زدن خودرو در زمان کار می باشد.

پس از مدت زمانی بر روی صفحه نمایش دستگاه دیاگ کد هایی ظاهر می شوند که همان عیب ها و یا درست کار کردن های دستگاه می باشند و تعمیرکار و یا شخصی که دیاگ را استفاده کرده است باید معنای کد ها را پیدا کرده و آنها را ترجمه کند. گاها به طور کلی سیستم و کامپیوتر خودرو دچار مشکل می شود یعنی باید سیستم و کامپیوتر به طور کلی ری استارت شود و در مواردی نیز کد های اشتباهات و خطاهای خودرو ترکیب می شوند که در این زمان ها نیز باید متخصصی این کد ها را دیده و درباره آنها نظر دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت دستگاه دیاگ، دیاگ خودرو، انژکتورشور می توانید از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *